Darmowa dostawa od 50,00 zł

Skóry naturalne w obuwiu Geox

2018-07-12
Skóry naturalne w obuwiu Geox
Skóra naturalna cechuje się miękkością i zdolnością do oddychania. Już kilka lat temu, zwrócona została uwaga na sposób jej wyprawiania i skutki dla zdrowia użytkownika. Garbowanie chromem – czyli traktowanie skóry zwierzęcej solą chromu – jest nadal główną metodą stosowaną przez garbarnie ze względu na szybkość procesu i łatwość przyswajania barwnika przez wyprawiony materiał. Ukrytym kosztem garbowania chromem jest jednak potencjalne ryzyko, że stabilne związki chromu stosowane w procesie garbowania, w warunkach wysokiej temperatury oraz wilgoci, utlenią się i przekształcą w tlenek chromu III, który następnie przekształca się w tlenek chromu VI a ten jest wysoce uczulający i rakotwórczy.

Granatowe obuwie z ekologicznej skóry marki Geox

Buty wolne od toksycznych chemikaliów

Geox prowadzi politykę eliminacji toksycznych chemikaliów z każdego etapu produkcji. Jedną z nich jest garbowanie syntetyczne, wykorzystujące organiczny związek – aldehyd glutarowy. Drugą jest proces garbowania roślinnego, z użyciem kwasów garbnikowych występujących naturalnie w korze, przyciętych krzewach, oliwkach, mimozie itp. Garbowanie roślinne jest sposobem tradycyjnym i bardziej czasochłonnym, jednak Geox prowadząc politykę eliminacji toksycznych chemikaliów z etapu produkcji stawia na zdrowie a nie szybkość!. Ponieważ skóry naturalne to główny składnik cholewek obuwia Geox, wstąpiliśmy do stowarzyszenia Leather Working Group – propagującego i współpracującego z producentami stosującymi się do odpowiedzialnych i nienaruszających równowagi ekologicznej metod. Przykładem weryfikacji wpływu na środowisko jest fakt odrzucenia ofert współpracy z producentami skór naturalnych czerpiących je z hodowli stad bydła z obrębu Amazonii, w trosce o stabilność tego ważnego ekosystemu i ochronę różnorodności biologicznej regionu.

Kobieta i mężczyzna w jasnych ubraniach i butach Geox

Wysokiej jakości materiały techniczne

Geobuck, durabuck i neobuck Naszym klientom oferujemy także szeroki wybór produktów niezwierzęcych - wykorzystywaną przez nas gamę materiałów technicznych. I tu pojawiają się takie pojęcia jak: geobuck, durabuck, neobuck. Co odróżnia materiały techniczne od syntetyków oraz eko-skór? Tak jak wspominaliśmy w poprzednich edycjach newslettera, Geox opiera wiedzę o swoich technologiach i materiałach na badaniach i testach przeprowadzonych w laboratoriach, które są stale rozwijane. Dzięki nim, tworząc obuwie, dokładnie weryfikujemy wykorzystane materiały oraz ich właściwości. Materiały techniczne produkowane są pod ścisłą kontrolą specjalnie dla naszych kolekcji. Jaka jest ich podstawowa charakterystyka?

Lekkie i praktyczne obuwie marki Geox

Połączenie lekkości z praktycznością

Ogromną zaletą materiałów technicznych jest waga – ich lekkość jest bardzo ważna dla komfortu użytkownika, cecha ta najbardziej zauważalna jest w naszej linii sneakersów. Ponadto trwałość i odporność – nasze materiały nie są podatne na warunki atmosferyczne, np. nie twardnieją pod wpływem kontaktu z wodą co stanowi duży problem w obuwiu jesiennym i zimowym. Praktyczność – nie musimy ich pastować, natłuszczać. Przy ograniczeniu regularnej pielęgnacji do przecierania wilgotną ściereczką, obuwie zachowa swój kolor bez zacieków. Cecha ta okazuje się wyjątkowa przydatna kiedy rozmawiamy o obuwiu dla młodzieży. Oddychalność – materiały, które wybieramy, cechują się oddychalnością na tym samym poziomie co skóra naturalna.

Stylowe buty Geox w kolorze beżu

Częstym zarzutem jest cena – klienci sugerują, iż są tańsze w zakupie dlatego też się na nie decydujemy. Otóż zamawiając materiał o konkretnej specyfikacji, Geox zmuszony jest najczęściej płacić za niego więcej niż skórę naturalną, gdyż materiały te są dostępne jedynie dla nas co wiąże się ze wzrostem ceny jednostkowej. Łatwiej jest kupić skórę czarną na rynku jeżeli wszyscy ją kupują. O wiele trudniej pod względem kosztowym wypada zamówienie materiałów wyłącznie dla jednego producenta.

Popielaty buty Geox ze skóry

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018
pixel