Darmowa dostawa od 50,00 zł

Buty dla chłopca

( ilość produktów: 110 )

Nasz sklep internetowy oferuje Państwu szeroką ofertę butów dla chłopców. Nasze stylowe buty dziecięce są bardzo wygodne, co jak wiadomo jest bardzo istotne w przypadku rozwijających stóp u dzieci. W naszej ofercie znajdziesz: adidasy dla chłopca, sandały sportowe dziecięce, buty trekkingowe, letnie, lifestylowe, na miasto, zimowe buty dla chłopca, trampki oraz inne.

Jak dobrać buty?

Dobrane buty nie mogą być zbyt ciasne. Należy pamiętać że w pierwszych dziesięciu latach życia dziecięce stopy i nogi przechodzą wiele zmian, które są normalnym objawem procesów wzrostowych oraz rozwojowych. Z kolei zbyt duży luz w buciku również może być szkodliwy. Buty sportowe dla chłopca są w ofercie takich marek jak Adidas, Nike, Crocs, Geox, New Balance, Puma, Converse, DC, Sketchers oraz wielu innych.

Popularne technologie w powyższych markach obuwia:

  • New Balance FRESH
  • New Balance REV-LITE
  • Adidas System adiPrene
  • Adidas adiPrene+
  • Adidas BOOST
  • Geox Nebula
  • Geox Amphibiox

Jakie są rodzaje butów dla dzieci? Jakie wybrać?

Zdecydowanie w zależności od ich zainteresowań i wieku! Fanom koszykówki proponujemy buty specjalnie dedykowane do tego sportu! Zaprojektowane z myślą o szybkich ruchach na boisku oraz o ochronie kostki i doskonałej przyczepności. Dzięki budowie tego typu obuwia dziecko możne swobodnie skakać bez obawy o urazy kostki.

Buty do wody - antypoślizgowe ,umożliwiają naturalne ruchy stóp oraz zabawę, działają również ochronnie.

Podświetlane buty - jedne z najbardziej uwielbianych butów miejskich przez chłopców. Ponadto podświetlenie jest pomocne w słabej widoczności I zwiększa bezpieczeństwo bawiącego się dziecka!

Buty na rolkach = trampki na kółkach. Istnieją określone rodzaje butów na kółkach których można używać do chodzenia, biegania. Często są w wersji podświetlanej.

Trampki ? lekkie, przewiewne zapewniają dziecku maksimum komfortu podczas zabaw w domu, szkole czy na dworze. Trampki nigdy nie wychodzą z mody!

Crocsy - wykonane z materiału Croslite, który jest bardzo lekki i wygodny. Jednocześnie odporny na bakterie oraz nie pochłania zapachów. W ofercie Crocs można znaleźć buty z motywem bajki!

Budowa butów - co warto widzieć

W butach można wyróżnić cztery części: cholewki, wkładki, zewnętrznej podeszwy i pięty.

Górna część buta - czyli cholewka: powinna być wykonana ze skóry, płótna lub materiału siatkowego (mesh). Stopy dziecka bardzo się pocą, a górna część buta powinna być wykonana zoddychających materiałów.

Wkładka - powinna być wykonana z materiału chłonnego któy by pochłaniał m.in. zapachy. Podeszwa zewnętrzna: zapewnia przyczepność, amortyzację i elastyczność buta.

Pięta - starsze dzieci mogą nosić buty z podwyższoną piętą, ale nie powinny one być większe niż 25mm, ponieważ może to spowodować przesuwanie się stopy do przodu.

pixel