Darmowa dostawa od 50,00 zł

Buty dla dziewczynki

( ilość produktów: 131 )

Wybór butów dla dziewczynki nie jest prostym zadaniem. Muszą nie tylko przypaść do gustu ich nowej właścicielce, ale także powinny spełniać wiele warunków, dzięki którym będą nie tylko piękne, ale i bezpieczne. Nie ma bowiem nic zaskakującego w fakcie, że dla dziecka najważniejszy będzie wygląd buta, podczas gdy rodzic w pierwszej kolejności wybierze buty dla dziewczynki, które są ergonomiczne. Małe stopy powinny się bowiem zdrowo rozwijać. Dobrze by również było, by buty dziecięce dziewczynki były również w przystępnej cenie. Czy da się pogodzić te wszystkie wymagania, by wybrać dobrej jakości buty dla dziewczynki? Oczywiście, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Buty dla dziewczynki ? dlaczego dobór butów dla dziecka jest taki ważny?

Mimo tego, iż wygląd butów ma dla dziewczynek ogromne znaczenie, to rodzice zwracają przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo podczas noszenia. Nikt nie lubi obcierających, raniących stopy butów. Nie inaczej jest w przypadku butów dla dziewczynki. Szczególnie jeśli są to buty przeznaczone do chodzenia w szkole ? Twoja córka spędzać w nich będzie każdego dnia co najmniej kilka godzin. Obuwie, które wtedy nosi ma więc wpływ na rozwój i ukształtowanie się małych stóp. Nieprawidłowo dobrane obuwie może bowiem pogłębiać nie tylko wady stóp, ale również wady postawy. Stopa dziecka bowiem rozwija się co najmniej do 14 ? 15 roku życia (czasem o rok ? dwa lata dłużej), a pierwszych 7 lat ma największe znaczenie dla stopy, która w tym czasie jest wyjątkowo wrażliwa na odkształcenia. Na jakie parametry warto więc zwrócić uwagę, by kupić dziewczynce nie tylko modne buty dla dziewczynki, ale także bezpieczne buty dziecięce dziewczynka?

Buty dla dziewczynki ? na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Odpowiednie buty dla dziewczynki (zarówno takie do szkoły, jak i takie do chodzenia po dworze) powinny spełniać kilka podstawowych warunków. Przede wszystkim ich podeszwa powinna być miękka i na tyle elastyczna, by nie uciskać i nie odkształcać stopy. Buty dla dziewczynki muszą przede wszystkim zapewniać zdrowy rozwój stopy ? musi się ona zginać na linii śródstopia. Ponadto obuwie powinno być lekkie i wykonane z materiałów naturalnych i oddychających, czyli zapewniających doskonałą cyrkulację powietrza. Stopa dziewczynki nie może się bowiem pocić w butach dziecięcych dziewczynki.

Dla dzieci młodszych ważny będzie również rodzaj wiązania. Ponieważ kilkulatki często nie potrafią sobie zawiązać sznurowadeł, dlatego najlepszym rozwiązaniem są wtedy zapięcia na rzepy. Buty dla dziewczynki powinny również posiadać odpowiednią regulację, dzięki której możliwe będzie dopasowanie butów do szerokości stopy. Wskazane jest również, by podeszwa butów była antypoślizgowa, a jeśli są to buty przeznaczone do użytku na zewnątrz, to dobrze by było, by buty dla dziewczynki wyposażone były w odblaski.

Buty dziecięce ? dziewczynka zawsze zadowolona!

Chłopcy i dziewczynki lubią inne modele obuwia, a różnice w upodobaniach widać już w młodym wieku. Nic więc dziwnego w tym, że oprócz parametrów powinien się dla Ciebie liczyć również wygląd. Buty dla dziewczynki powinny więc być utrzymane w pastelowych kolorach, często z dodatkiem różu w różnych jego odcieniach. Mile widziane są również wszelkie ozdoby takie jak brokatowe wstawki, kokardy czy kryształki. Z pewnością dziewczynkom przypadną też modele ze świecącymi diodami czy z ozdobami z motywami postaci z bajek. Popularne są również wszelkie motywy zwierzęce, włączając w to wstawki ze sztucznego, miłego w dotyku futerka.

Jeśli więc już się zdecydujesz na buty dla dziewczynki o odpowiednich parametrach technicznych, pozwól córce wybrać buty dla dziewczynki, by mogła dopasować je do swojego gustu. To ona bowiem będzie je użytkować, dobrze więc by buty podobały się dziecku. Jeśli natomiast szukasz bezpiecznych i atrakcyjnych wizualnie butów, które z pewnością przypadną do gustu Twojemu dziecku, sprawdź w naszej kolekcji. Oferujemy szeroki wybór obuwia w wielu wzorach i kolorach, które jednocześnie pozwolą na prawidłowy rozwój stopy Twojego dziecka. Sprawdź sam na naszej stronie Butomaniak.pl ? nie zawiedziesz się!

pixel