Darmowa dostawa od 50,00 zł

Buty skitourowe

( ilość produktów: 6 )

Buty są jednym z ważniejszych elementów wyposażenia każdego skitourowca. Spędza się w nich kilka godzin, dlatego muszą być bardzo wygodne. Ważna jest też waga oraz odpowiednie ocieplenie. W ofercie sklepu Butomaniak znajdziesz buty skitourowe damskie oraz męskie. To z nimi masz szansę przeżyć wspaniałą przygodę – nie trać zatem czasu, już dziś poznaj buty skitourowe dostępne w naszym asortymencie!

Buty skitourowe ? czym jest skitouring?

Skitouring to sport, który zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród mężczyzn, ale również wśród kobiet. Polega on na zdobywaniu gór poprzez pokonywanie terenu na nartach, które są przeznaczone zarówno do podejścia, jak i do zjazdu. Poza nartami potrzebne są specjalne buty skitourowe. W asortymencie sklepu Butomaniak oferujemy buty skitourowe męskie oraz damskie od dwóch renomowanych marek ? Dynafit i Salomon. Propozycje te wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje wygodę oraz bezpieczeństwo na długi czas użytkowania.

Buty skitourowe ? postaw na wygodę

Dobre buty skitourowe ? czyli jakie? Wygodne, pozwalające na bezpieczne wejście i skuteczne podczas zjazdu. Muszą one przylegać do stopy, a zarazem nie mogą jej uciskać, gdyż nie przyniosą żadnej radości podczas wyprawy. Dlatego też buty skitourowe powinny być idealnie dopasowane, w innym przypadku na stopie pojawią się obtarcia. Jeśli wybierzesz zbyt mały rozmiar, zmniejszy się krążenie krwi, a tym samym stopa szybko zmarznie.

Asortyment naszego sklepu Butomaniak oferuje buty w różnych rozmiarach. Przy każdym modelu wskazany jest numer buta w skali europejskiej, amerykańskiej i angielskiej. Ułatwia to wybór obuwia, które będzie idealnie pasował do stopy. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad odpowiednim modelem, zachęcamy do zapoznania się z jedną z naszych propozycji, jaką są buty skitourowe Dynafit z serii 61605. Mają one specjalną wkładkę oraz system Ultra-Lock 3.0 Closure System, który pozwala na przechodzenie pomiędzy trybami Fit, Walk, Ski.

Męskie oraz damskie buty skitourowe

Buty skitourowe męskie Salomon z serii X-PRO mają wysokiej jakości skorupę, która wykonana jest z poliuretanu. To dzięki temu materiałowi świetnie sobie radzą na dużym śniegu i są odporne na zniszczenia i ścieranie. Model ten przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy są miłośnikami jazdy typu All Mountain. Buty mają aluminiowe klamry z mikroregulacją, dzięki którym istnieje możliwość indywidualnego dostosowania. Dla kobiet przygotowaliśmy buty skitourowe marki Salomon z serii X-Max 90 W, które dopasowane są do damskiej łydki. Zastosowana w nich technologia Twinframe gwarantuje lepsze odbicie i elastyczność. Natomiast poliuretanowa skorupa zapewnia niezwykłą wytrzymałość, odporność na śnieg i wyjątkowy dynamizm. Pamiętaj również o wyborze odpowiednich kijów skitourowych, które znajdziesz w naszym asortymencie.

pixel