Darmowa dostawa od 50,00 zł

Obuwie trekkingowe Merrell

( ilość produktów: 4 )

Początki firmy sięgają 1981 roku – dwaj dyrektorzy firmy Rossignol decyduje się na wprowadzenie nowej marki - producenta turystycznego obuwia. Clark Matis i John Schweizer połączyli siły z producentem niestandardowych butów Randalem Merrellem. Produkcja rozpoczęła się w fabrykach zlokalizowanych we Włoszech. Pierwszy produkt firma dostarczyła na rynek w 1983 roku, sprzedając je przez detalistów specjalizujących się w sprzęcie turystycznym.

40 lat marki Merrell ? buty zimowe, trekkingowe, outdoorowe damskie i męskie

W 1986 roku Randy Merrell sprzedał swój udział w firmie noszącej jego nazwisko; chciał tak jak kiedyś być znowu producentem butów na zamówienie. W 1987 roku Merrell przejęła fińska firma Karhu. Nowi właściciele przenieśli produkcję produktów Merrell do Azji; pozwoliło im to na zwiększenie sprzedaży przy jednoczesnym obniżeniu cen detalicznych. Po roku sprzedaż produktów przekroczyła 4 miliony dolarów. Cały czas buty damskie i męskie Merrell cieszą się rosnącym powodzeniem. W 1989 sprzedaż wzrosła o 50%, a krótko potem przekroczyła 10 milionów dolarów. Firma stała się przedsiębiorstwem globalnym z oddziałami otworzonymi w innych krajach: Kanadzie, Wielkiej Brytanii, USA oraz w Skandynawii.

W 1992 nastapiło podwojenie wielkości sprzedaży, a w połowie dekady buty damskie i męskie Merrell oraz inne produkty Merrell były już sprzedawane w 22 krajach. W 1997 roku Karhu sprzedał Merrell firmie Wolverine World Wide, dużej korporacji obuwniczej. W roku przejęcia przez Wolverine wielkość sprzedaży Merrell wyniosła 23 miliony USD. Nastapił nowy etap w historii marki - Wolverine wprowadził buty do biegania w terenie o nazwie ?Jungle Runner?. Początki wprowadzenia lekkiego obuwia nie odniosły większego sukcesu, ale zespół kierowany przez Clarka Matisa wpadł na pomysł użycia podeszwy zewnętrznej z agresywnym bieżnikiem w butach do biegania w terenie. Następnie grupa projektowa wprowadziła buta ?Jungle Moc?, który odniósł ogromny sukces i stał się znakiem rozpoznawczym marki. W 2009 wypuszczono dziesięciomilionową parę Jungle Moc, model nadal jest produkowany. Do 2010 roku produkty Merrell poszerzone o odzież i akcesoria sprzedawane były już w 151 krajach.

Oferta firmy jest bogata. Wystarczy wymienić buty outdoorowe, buty trekkingowe Merrell, buty zimowe Merrell. Produkty Merrell, które chronią twoje stopy i twoje ciało przed różnymi żywiołami.

pixel