Darmowa dostawa od 50,00 zł

Odzież Lee

( ilość produktów: 120 )

Markę LEE można uznać za kultową. Spodnie jeansowe LEE damskie i męskie kojarzą się z dobrą jakością. W ofercie można również znaleźć odzież LEE : kurtki LEE, koszulki damskie i męskie LEE, t-shirty LEE . Przeszycia w jeansach marki są niezwykle wytrzymałe, a materiał jest gładki i bardzo wygodny. Lee oferuje szeroką gamę produktów, a ceny są przystępne!
Największe gwiazdy noszą odzież LEE, m.in Heidi Klum, Bruno Mars, Lady Gaga czy Cheryl Cole.

Jak powstawała kultowa marka LEE?

Historia Lee jest wyjątkowa. Henry David Lee, sprzedawca nafty i konserw z Kansas zaczął od handlowania odzieżą roboczą innych producentów. Ale kiedy warunki przestały mu odpowiadać, zaczął tworzyć własną odzież. Lee szybko dostrzegł okazję, by służyć pracownikom nowo uprzemysłowionego kraju. Jego przełomowym produktem był Lee Union-All - jeansowy kombinezon wprowadzony na rynek w 1913 roku i szybko przyjęty przez pracowników fabryk i mechaników. W1926 Do spodni kowbojskich dodano technologię zamków błyskawicznych. Pierwsze na świecie jeansy rozpinane na suwak trafiły na rynek!

Z kolei w 1949 Lady Lee Riders zostały wprowadzone i promowane jako najlepiej dopasowane jeansy dla kobiet na rynku. Rok 1954 był kolejnym przełomem gdy to James Dean pojawił się w ?Olbrzymie? i ?Buntowniku bez powodu? w jeansach Lee. To były narodziny kultu motocyklisty i początek transformacji jeansu z odzieży roboczej do popkultury. W 1982 Lee całkowicie zrezygnował z branży odzieży roboczej . Jeansy Lee stały się elementem modowym.

W 1995 Lee przenosi się do Chin i rozwija się znacząco w regionie Azji i Pacyfik. W 2014 obchodziliśmy 125 lecie marki która nadal się rozwija i jest popularna na całym świecie. Odkryj najnowsze jeansowe trendy w LEE Sklep! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

pixel