Darmowa dostawa od 50,00 zł

Buty Havaianas

( ilość produktów: 1 )

Pierwsze klapki Havaianas powstały w roku 1962 w Brazylii i zostały zainspirowane tradycyjnymi sandałami Japońskimi "Zori" - w których podeszwa jest wykonana ze słomy ryżowej. Havaianas zastąpił słomę dobrej jakości kauczukiem brazylijskim i zmieniono projekty tak by klapki wyglądały stylowo! W 2000 roku marka stała się hitem wśród celebrytów i modelek, a w 2001 roku Havaianas zaczął sprzedawać damskie,męskie i dziecięce klapki za granicą. Kolorowe japonki na lato zyskały popularność od Stanów Zjednoczonych po Australię. Havaianas były prezentowane w ważnych sklepach detalicznych oraz pokazach mody.

Japonki i klapki damskie i męskie HAVAIANAS

Obecnie istnieje prawie dwadzieścia różnych linii Havaianas dla mężczyzn, kobiet, dzieci i niemowląt. Każdego roku sprzedaje się około 160 milionów klapek. Teraz dostępne w 23 kolorach, niektóre ozdobione efektownymi nadrukami na podeszwach lub gumowymi aplikacjami na paskach.

Japonki i klapki Havaianas są wyjątkowo wygodne i skonstruowane tak by dbać o nasze stopy podczas upalnych dni. Ładnie komponują się z rożnymi stylizacjami. Gwiazdy zauważone w Havaianas to np. Gisele Bundchen, Jennifer Lopez, Jessica Alba, Christina Augilera, Gwen Stefani, Camilla Cabello czy Kim Kardashian.

Ciekawostki o marce:

  • Powstały w 1962 roku.
  • Były to pierwsze w historii gumowe klapki.
  • Jest własnością Brazylijskiej firmy produkcyjnej "Alpargatas S.A".
  • Ich unikalna nazwa wywodzi się od portugalskiego słowa oznaczającego ?Hawajczycy?, Havaianos.
  • Pierwotnie były dostępne tylko w kolorze niebieskim i białym.
  • Formuła miękkich gumowych podeszew jest trzymana w ściśle strzeżonej tajemnicy.

Ponieważ większość konkurentów produkuje tańsze klapki z plastikową podeszwą, napowietrzane gumowe podeszwy Havaianas są postrzegane jako klucz do sukcesu marki.Wiemy jedynie że są wykonane z mieszanki gumy krajowej i importowanej, która kurczy się i twardnieje wraz z przedłużonym zużyciem. Proces tworzenia natomiast pozostaje tajemnicą. Polecamy japonki Havaianas!

pixel