Darmowa dostawa od 50,00 zł

Latarki

( ilość produktów: 39 )

Latarki, zwłaszcza służące do wędrówek po jaskiniach, muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością, długim czasem działania oraz znakomitym oświetleniem. Na rynku znajdziesz przede wszystkim latarki LED, które cechują się zwiększoną wydajnością. Jest to z pewnością niezbędny sprzęt podczas wypraw w góry, w szczególności te wysokie.

Latarki ? niezbędnik każdego pasjonata gór

Podczas wspinaczki górskiej natrafić możemy na nieprzewidziane sytuacje. Zdarza się, że musimy przejść np. przez jaskinię lub szczelinę między dwiema skałami, w których dopływ światła jest znikomy. Aby ta przeprawa okazała się bezpieczna, należy użyć latarki czołowej. W asortymencie butomaniak.pl nie zabrakło wielu tego typu modeli. Sklep online zadbał o to, aby każda z dostępnych latarek prezentowała najwyższe parametry wydajnościowe. Ten sklep internetowy stawia na sprawdzone międzynarodowe marki, których produkty cieszą się największym uznaniem użytkowników. W tym przypadku nie ma mowy o odstępstwach. Dlatego w katalogu znalazły się latarki LED, które bardzo długo działają, często nawet przy bardzo niskiej mocy akumulatora, a do tego dają światło, które oświetli drogę nawet w bardzo ciemnej jaskini. Wykorzystanie latarki czołowej w takich warunkach jest o tyle ważne, że ręce pozostają wolne, a bezpieczeństwo w pełni zachowane.

Latarki LED ? wydajność na dłużej

Sztuczne światło znakomicie sprawdza się również podczas wieczornej jazdy na nartach. Często wykorzystywane jest także do biegania po lesie czy nawet po mieście. Dzięki temu zyskujesz pewność, że jesteś znakomicie widoczny na drodze, a do tego nie przeoczysz żadnej przeszkody. Podczas górskich wypraw sprawa ma się inaczej. Różne odcienie żarówek zamontowane w latarkach, zarówno czołowych, jak i przyczepianych do breloka lub ręcznych, pozwalają na namierzenie nas nawet przy dużym zacienieniu. Latarki LED są również zdecydowanie bardziej wydajne, a co za tym idzie, dłużej możesz cieszyć się ich światłem. Często podczas kompletowania stroju na narty, np. butów czy kijków, kupujemy także latarkę, która ma pozwolić nam poruszać się po śniegu, nawet po zmroku. Warto dopasować tego typu sprzęt pod nasze indywidualne potrzeby. W sklepie online butomaniak.pl znajdziesz wszelkie akcesoria na narty, a także latarki LED.

Latarki czołowe ? znakomite na górskie wędrówki

Dla osób, które często chodzą po górach, niezwykle ważne jest dobre dopasowanie niezawodnych sprzętów. Jednym z nich są z całą pewnością latarki czołowe. Ten element wyposażenia ułatwia wspinaczkę, a także poruszanie się po zmroku po nieoświetlonych terenach. Często jest jedynym ratunkiem w górach. Regulowany, praktyczny pasek, który bez trudu dopasujesz do obwodu głowy, sprawia, że latarki czołowe to uniwersalne urządzenie. Poza górami często wybierane są także przez rowerzystów, którzy chcą zachować odpowiednią widoczność w nocy. W asortymencie sklepu online butomaniak.pl znajdziesz najlepszej jakości latarki czołowe topowych producentów. Znajdziesz w nim także pozostałe elementy sprzętu do wspinaczki górskiej.

pixel