Darmowa dostawa od 50,00 zł

Buty treningowe

( ilość produktów: 86 )

Aktywność fizyczna na dobre zagościła w naszym życiu, co za tym idzie producenci prześcigają się w coraz to nowych ofertach obuwia treningowego. Jeśli zdajesz sobie sprawę, do czego obuwie ma być przeznaczone, to zdecydowanie łatwiej jest podjąć kroki podczas wyszukiwania odpowiednich butów pod aktywność fizyczną. Obuwie treningowe to dość obszerny asortyment, który możemy podzielić na działy, by ułatwić poszukiwania. Najlepiej, jeśli określisz jaka aktywność dotyczy właśnie Ciebie. Jak wiadomo, inne obuwie  sprawdzi się na zajęciach fitness, inne do biegania, czy na pilates. Buty treningowe wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości materiałów tekstylnych lub syntetycznych. Często zaopatrzone są w oddychającą siateczkę, która zapobiega przegrzaniu się stopy w trakcie aktywności fizycznej.

Zwięsz efektywność swojego treningu dzięki butom treningowym

Im częściej uprawiasz sport, tym lepszej jakości obuwia szukaj. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na efektywność Twoich ćwiczeń. Warto od razu wyposażyć się w kilka par. Pamiętaj też o pozostałych elementach sportowej garderoby. Proponujemy oddychające koszulki, spodenki i bluzy. W naszym sklepie Butomaniak znajdziesz szeroki asortyment produktów sportowych. Jesteśmy pewni, że znajdziesz odpowiednią parę dla siebie.

Obuwie męskie do zajęć statycznych

Do treningów statycznych możemy zaliczyć rozciąganie, pilates i jogę. Są to wszystkie sporty, które wymagają od nas skupienia i mniejszego zaangażowania nóg. W momencie, kiedy angażujesz się w tego typu aktywność, pamiętaj o odpowiednim obuwiu. To ważne, ponieważ tylko wtedy Twoje stopy są odpowiednio chronione i odciążone. W naszym sklepie znajdziesz obuwie, które ułatwi aktywność, chroniąc stopy przed zewnętrznymi urazami. Jeśli więc pasjonujesz się jogą i pilatesem, wybierz obuwie z miękką podeszwą i niską tylną częścią buta. Oba te elementy wpłyną korzystnie na jakość wykonywanych ćwiczeń. Bardzo ważne jest, aby buty nie przeszkadzały podczas skomplikowanych ćwiczeń i rozciągania. Istotne jest także, aby zapewnić odpowiednią ochronę stopie. Palce nie powinny zaczepiać się o matę ? tylko wtedy spokojnie wykonasz każdą skomplikowaną pozycję. Buty treningowe męskie wyróżniają się kolorystyką i wyższym podbiciem. Są również nieco bardziej zabudowane.

Męskie buty do treningów dynamicznych

Treningi dynamiczne to przede wszystkim bieganie, crossfit, kalistenika i wszystkie ćwiczenia, które wymagają od nas aktywności w szerokim pojęciu. W tego typu sportach bardzo ważna jest postawa, która odpowiada za właściwe wykonanie ruchu. W swoim asortymencie mamy buty, które wspierają stopy podczas tego typu ćwiczeń. Jak wiadomo, inne buty znajdą swoje zastosowanie podczas biegania, a inne w czasie ćwiczeń w domu. Buty do biegania wyróżniają się wzmocnioną podeszwą, która zaopatrzona jest w specjalnie wyprofilowany bieżnik. W butach terenowych tak zwanych trekkingowych zastosowano membranę, która zapewnia skórze możliwość oddychania i przy tym nie przemaka. Można je więc wykorzystać na piesze wędrówki oraz podczas biegania po terenie wymagającym. Do biegania po asfalcie lepiej wybrać buty z mniejszym bieżnikiem i elastyczną podeszwą, która dba o odpowiedni ruch od pięty w kierunku śródstopia. Dzięki temu bieganie stanie się jeszcze przyjemniejszą przygodą. Crossfit i treningi siłowe to zajęcia, w których bardzo ważna jest postawa. W tym przypadku najistotniejszym elementem będzie podeszwa buta. W naszym sklepie znajdują się modele, które zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że trenujesz w odpowiednio skrojonym obuwiu. Podczas treningów crossfitowych czy z innymi ciężarami stopy muszą być chronione przed zewnętrznymi czynnikami. Warto zauważyć, że tego typu obuwie treningowe dba o przyczepność śródstopia. Stopa musi stabilnie stać, a więc podeszwa została zaprojektowana w taki sposób, aby śródstopie rozkładało się równomiernie na powierzchni płaskiej. Kolejnym istotnym elementem jest amortyzacja. Podczas podnoszenia sztang, stopy muszą idealnie przylegać do powierzchni i nie powinny przejmować ciężaru. W prawidłowo wyprofilowanych butach stopa odpoczywa przez cały proces treningu. Dobrze jest też wybrać buty, które ochraniają kostkę przed urazami zewnętrznymi. Ostatnim czynnikiem jest materiał. Oddychająca membrana zadba o to, aby stopa nie pociła się i nie ocierała się podczas ćwiczeń.  

pixel