Darmowa dostawa od 50,00 zł

Buty do tenisa

( ilość produktów: 3 )

Po zakupie odpowiedniej rakiety tenisowej, której wybór zapewne był tematem wielu Twoich rozważań, przyszedł czas na równie ważny etap, jakim jest wybór i zakup odpowiedniego obuwia. Buty do tenisa są bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego gracza i nie ma tutaj znaczenia, w jakim jesteś wieku oraz jak długo i jak często grasz. Tenis charakteryzuje się wieloma szybkimi startami, wyskokami oraz zatrzymaniami, co prowadzi do przeciążeń stawów. Jeśli posiadamy źle dobrane obuwie, może to prowadzić do kontuzji. Jak więc wybrać odpowiedni model i czym powinien się on charakteryzować?

Buty męskie do tenisa - co musisz o nich wiedzieć?

Tenis to gra dynamiczna. Wiele w niej zrywów, wyskoków czy zatrzymań, które mogą być obciążające dla Twoich stawów. By uchronić się przed kontuzjami i móc sprawnie poruszać się po korcie, musisz posiadać odpowiednie buty do gry w tenisa. Powinny być idealnie dopasowane do stopy, tak by przede wszystkim zapewnić Ci bezpieczeństwo i wygodę. Szybko odczujesz jak dobrze dopasowane obuwie wpłynie na Twoje osiągnięcia. I choć męskie modele przeznaczone do tenisa przypominają nieco wyglądem inne rodzaje butów sportowych, to możesz być pewien, że zdecydowanie różnią się od standardowych sneakersów. Przede wszystkim są one wzmocnione w newralgicznych miejscach, dzięki czemu zapewniają stopie bezpieczeństwo, utrzymując ją w odpowiedniej pozycji. Obuwie tenisowe sprawia również, że możesz swobodnie poruszać się po korcie, a Twoje zrywy i ślizgi są zdecydowanie bardziej efektowne. Przed zakupem butów męskich do tenisa powinieneś sobie także odpowiedzieć na pytanie, na jakiej nawierzchni najczęściej będziesz grał. Każda wymaga bowiem nieco innych rozwiązań. Masz do wyboru trzy różne nawierzchnie: korty twarde, mączkę i trawę. Jeśli wolałbyś nie ograniczać się, możesz zakupić buty tenisowe tzw. all court, które przeznaczone są na różnego rodzaju korty twarde, ale bez problemów możesz w nich grać również na mączce czy trawie. Są to modele najbardziej uniwersalne spośród wszystkich dostępnych butów do tenisa, ponieważ ich podeszwa jest zadziwiająco trwała i posiada dużą ilość amortyzatorów. To z kolei sprawia, że nogi i stawy zawodnika nie są obciążone. Jednocześnie taka podeszwa ułatwia gwałtowne zrywy do piłki dzięki zapewnieniu lepszej przyczepności do podłoża. Przeciwieństwem podeszwy all court są buty tenisowe typu clay, przeznaczone do grania na trawie. Są one, oczywiście, wstępnie wzmocnione, aby łatwiej było wykonywać dynamiczne wyjścia do piłki czy ślizgu. Jednak takie podeszwy zdecydowanie łatwiej się ścierają i nie powinno się w nich grać na twardych kortach.

Obuwie męskie do tenisa ziemnego - co jeszcze warto wiedzieć?

Jeśli wybierasz korty trawiaste, to najlepiej byś zainwestował w buty o płaskiej podeszwie, która zawiera liczne wypustki gumowe. Sprawiają one, że będziesz się lepiej trzymał podłoża i zminimalizujesz ryzyko poślizgnięcia. Jeśli jednak często zmieniasz korty, lub grywasz na różnych powierzchniach - warto rozważyć kupno kilku par, dostosowanych do powierzchni. W przypadku, gdy nie możesz lub nie chcesz sobie pozwolić na taki zakup - rekomendujemy wcześniej wspomniane obuwie o powierzchni typu all court. Pamiętaj: odpowiednio dopasowane buty nie powinny Cię obcierać. Ich zadaniem jest nadawać stabilność wszystkim Twoim ruchom na korcie, tak by minimalizować ryzyko kontuzji. Warto więc poszukać modeli wyposażonych w systemy amortyzujące uderzenia o podłoże, ponieważ to one niwelują obciążenia stawów. Uwagę należy również zwrócić na materiał, z jakiego wykonane są buty. Powien być miękki i elastyczny, a zarazem oddychający.

Dobre buty tenisowe na mączkę? Dobrze je dopasuj!

Buty męskie do tenisa ziemnego powinny być idealnie dopasowane do Twojej stopy i warto o to zadbać przed zakupem. Nie mogą być ani za ciasne, ani zbyt luźne. Zbyt ciasne buty będą powodować nieprzyjemne otarcia, natomiast zbyt luźne nie będą spełniać swojej funkcji, jaką jest ochrona stopy przed uszkodzeniami. Koniecznie zostaw nieco luzu w miejscu między czubkiem buta, a Twoimi palcami, co zapobiegnie urazom palców podczas gwałtownych ruchów. Zwróć również uwagę, czy śródstopie wygodnie leży na podeszwie i czy zapiętek w żaden sposób Cię nie uciska. Nie możesz czuć dyskomfortu podczas mierzenia, ponieważ przełoży się on na problemy w ostatecznym użytkowaniu butów. Dla większego komfortu dopasuj również odpowiednie wkładki do obuwia i mierz buty do tenisa, mając na stopach grubsze skarpetki. I choć wybór ostatecznie nie jest prosty, to na naszej stronie butomaniak.pl z pewnością znajdziesz buty, które spełnią wszystkie Twoje potrzeby.

pixel