Darmowa dostawa od 50,00 zł

Buty do piłki nożnej

( ilość produktów: 9 )

Nie ważne czy amatorsko grywasz w piłkę nożną, czy jesteś zawodnikiem pierwszej klasy – na pewno wiesz, jak ważna jest przyczepność do podłoża. Przy tak dynamicznej grze pewność ruchu i zagrania mają niebagatelne znaczenie. Ważnym aspektem jest więc dobór odpowiednich butów sportowych. By w 100% spełniać swoje zadanie powinny być dobrane do rodzaju nawierzchni na jakiej najczęściej przychodzi Ci grać. Na naturalnej murawie trawiastej najlepiej sprawdzać się będą lanki, natomiast na sztucznych murawach - turfy. A kiedy boisko jest mokre i grząskie, koniecznie wybierz wkręty. A co, jeśli najczęściej trenujesz na hali? Wtedy koniecznie zdecyduj się na halówki. Oczywiście – w odpowiednim rozmiarze.

Buty męskie do piłki nożnej - co powinieneś o nich wiedzieć?

Jeśli chcesz dobrać najlepsze korki do piłki nożnej, koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę podłoże na którym najczęściej grasz. Na powierzchniach trawiastych najlepiej sprawdzają się buty piłkarskie FG, nazywane lankami. Jest to najpopularniejszy model obuwia do gry w piłkę nożną. Są to buty stworzone z myślą o grze na naturalnej nawierzchni pokrytej murawą, o czym świadczy ich budowa. Na ich podeszwie znajdują się wkręcone na stałe, obłe w kształcie kołki o średniej długości. Taka budowa podeszwy zapewnia więc świetną przyczepność do suchej i niespecjalnie twardej murawy. Lanki nie będą się jednak sprawdzać dobrze na murawie mokrej, dlatego drugim rodzajem butów męskich do piłki nożnej, które z pewnością Cię zainteresują, są wkręty. Ich podeszwy wyposażone są w aluminiowe lub metalowe wkręty o spiczastych i dłuższych końcówkach. Dzięki takiej budowie wkręty sprawdzają się doskonale na mokrej, grząskiej murawie, zmoczonej np. od deszczu. Jeszcze innym rodzajem obuwia do piłki nożnej są turfy, przeznaczone do twardych i sztucznych nawierzchni. Ich budowa sprawia, że ciężar ciała piłkarza rozkłada się równomiernie na całej stopie, dzięki licznym, krótkim wypustkom na podeszwach. Na hali natomiast powinieneś używać halówek, które posiadają płaską, gumową podeszwę typu non-marking, która nie pozostawia śladów na podłożu. Modele tego typu wyróżnia doskonała amortyzacja, która jest konieczna, ponieważ parkiet hali jest dużo twardszy niż murawa czy korty. Buty tego typu bywają również wzmacniane w przedniej części cholewki, co zapobiega zniszczeniu nosków.

Dobre korki do piłki nożnej  ? dopasuj je do indywidualnych potrzeb

Męskie buty do pilki nożnej powinny być przede wszystkim dopasowane do nawierzchni - to nie ulega wątpliwości. Jednak idealny model powinien również pasować do Ciebie. To ty znasz swój styl grania, wiesz, na jakiej pozycji grasz i jakie ruchy wykonujesz podczas meczu. Nieco inne buty będą potrzebne  dla napastnika, podobnie jak dla obrońcy czy bramkarza. Buty powinny być Twoim pomocnikiem, a nie przeszkodą. Najlepsze modele są lekkie, ponieważ pozwalają Ci szybko reagować na dynamiczne sytuacje bez nadmiernego, niepotrzebnego zmęczenia. Dobre jakościowo korki do piłki nożnej powinny również ściśle przylegać do stopy, ponieważ to zapewnia lepsze wyczucie piłki i pomaga w jej efektywnym prowadzeniu i wykonywaniu precyzyjnych podań. Powinny również być wygodne. Nawet najdroższe buty nie sprawią, że będzie Ci się dobrze grało, jeśli but będzie źle leżał na nodze i powodował dyskomfort. Źle dobrane obuwie grozi poważnymi kontuzjami. Ponadto istotny jest także dobór odpowiedniego rozmiaru. Również ten aspekt jest powiązany z bezpieczeństwem grającego. But ma bowiem spełniać swoje zadanie w zakresie stabilizacji stawów skokowych, ale także chronić przed otarciami, odciskami i odparzeniami. Tylko w dobrze dobranych butach piłkarz może grać skutecznie!

Buty sportowe do piłki nożnej, też dla obronców - materiał też ma znaczenie

Warto również pochylić się nad materiałem, z jakiego wykonane będą Twoje buty piłkarskie. Oczywiście, najlepiej dba się o buty wykonane w całości z naturalnych tworzyw. Skórzane korki są trwalsze i zdecydowanie lepiej dopasują się do stopy, zapobiegając jednocześnie poceniu się stóp. Jednak należy poświęcać im sporo uwagi: buty skórzane potrzebują regularnej pielęgnacji tj. mycia, pastowania i cyklicznej impregnacji. Tylko w ten sposób możesz cieszyć się ich wyglądem i funkcjonalnością przez długi czas. Pod tym względem wygrywają buty męskie do piłki nożnej wykonane z syntetycznych materiałów, są bowiem łatwiejsze w pielęgnacji i nie potrzebują specjalnych zabiegów, by dobrze wyglądać. Oczywiście, podobnie jak buty skórzane często należy je czyścić, szczególnie po wyczerpującym, brudnym treningu. Jednak nie są one tak wymagające jak obuwie skórzane. Jak widać, wybór butów do gry w piłkę nożną nie jest wcale tak prosty i oczywisty jak mogłoby się wydawać!

pixel