Darmowa dostawa od 50,00 zł

Damskie spodnie narciarskie

( ilość produktów: 6 )

Szusowanie po stoku zimą wymaga zastosowania specjalistycznej odzieży, która nie tylko ochroni nasze ciało przed chłodem, lecz także zapewni komfortową jazdę na desce lub nartach w ekstremalnych warunkach sportowych. Spodnie damskie narciarskie dostępne w naszym asortymencie pochodzą od najlepszych firm specjalizujących się w ich produkcji, są dobrze dopasowane do sylwetki i zapewniają pełen komfort ruchu dzięki fasonom, które odzwierciedlają kształt ciała. Łącząc te cechy z wysoką jakością zastosowanych materiałów, otrzymujemy w efekcie narciarskie spodnie damskie, które chronią, zapewniają komfort, a przy tym także wyglądają bardzo atrakcyjne w zimowej scenerii. Nie warto się oszukiwać – większość z nas na stoku również pragnie prezentować się modnie i stylowo. Przejrzyj wszystkie propozycje i wybierz już dziś!

Czym się kierować podczas wyboru spodni damskich narciarskich?

Jazda na desce bądź nartach to dla naszych ciał ekstremalne warunki, do których nie jesteśmy przystosowani. Przemarznięcie sprawia dyskomfort, a w ostatecznym rozrachunku może prowadzić nawet do odmrożeń i pogorszenia sprawności motorycznej, która jest podstawą podczas szusowania po stoku. Potem już prosta droga do niebezpiecznych wypadków, zasłabnięć i braku radości ze spędzania wolnego czasu na stoku. Właśnie z tego względu tak istotne jest zadbanie o wybór odpowiedniej odzieży ochronnej, takiej jak spodnie narciarskie damskie, które chronią przede wszystkim całe nogi przed wieloma nieprzyjemnymi i niebezpiecznymi skutkami wielogodzinnej jazdy w szczególnie niekorzystnych warunkach.

Podczas wyboru konkretnego modelu zwróć uwagę na jego rozmiar. Dobrze dopasowane spodnie powinny być wygodne i zapewniać pełen komfort ruchu, nie mogą być jednak zbyt luźne. Zbyt wiszące spodnie mogą się zsuwać i wywoływać dyskomfort, ponadto same nogawki mogą się podnosić, a luźno powiewający materiał z pewnością ciężko ocenić jako wygodny. Zdecyduj się także na odpowiedni materiał. Wszyscy producenci do produkcji narciarskich spodni damskich wykorzystują dobre jakościowo tkaniny techniczne, różnice pomiędzy nimi sprowadzają się przede wszystkim do oddychalności oraz wodoszczelności.

Istotne cechy narciarskich spodni damskich

Spodnie damskie narciarskie mają kilka cech, dzięki którym doskonale sprawdzą się na stoku. Po pierwsze, są w zasadzie całkowicie wodoszczelne. Woda osiadająca na spodniach nieprzystosowanych do jazdy po stoku, np. wykonanych z bawełny lub wełny, w efekcie prowadzi do powstania na ich powierzchni dużych plam. Plamy podczas tak dużego chłodu nie wysychają i w krótkim czasie osiągają temperaturę równą powietrzu, czyli np. kilkanaście stopni Celsjusza na minusie. Efekt? Ogromny dyskomfort, który będzie trwał przez cały czas przebywania na stoku. Narciarskie spodnie damskie są wykonane zawsze z tkanin technicznych, np. dwuwarstwowego Powertexu, który chroni ciało przed dostępem wody, która samoistnie z niego spływa. Od strony wewnętrznej z reguł spodnie narciarskie damskie są wypełnione podpinką wykonaną z delikatnej i miłej w dotyku tkaniny, która daje uczucie ciepła i zapewnia dodatkowy komfort termiczny.

Spodnie narciarskie damskie powinny być przede wszystkim wygodne

Spodnie damskie narciarskie są przez wielu profesjonalistów uznawane za najważniejszą część garderoby, gdyż to z reguły właśnie nogi mają najczęstszą styczność ze śniegiem lub wodą. W efekcie to spodnie mokną znacznie częściej niż kurtki bądź czapki i to one powinny pochłonąć większą część naszego budżetu. Spodnie powinny cechować się przede wszystkim wygodą. Tkaniny stosowane do ich produkcji są rozciągliwe nie w jednym lub dwóch kierunkach, lecz w czterech, co w zasadzie całkowicie niweluje problem napinania się materiału i dyskomfortu np. podczas schylania się lub innych ewolucji na stoku. Krój powinien zbierać się przede wszystkim od kolan w dół, dzięki czemu nie krępuje ruchów także podczas sportowej jazdy i trików. Pas jest szeroki i doskonale trzyma spodnie na swoim miejscu przez cały czas, a wewnętrzne getry ściśle przylegają do ciała i gwarantują uczucie ciepła i komfortu.

Nie bez znaczenia w narciarskich spodniach damskich są najmniejsze detale ich budowy

Narciarskie spodnie damskie są naszpikowane technologią i widać to także po najmniejszych detalach. Producenci stosują przede wszystkim ergonomiczne kroje ze zwróceniem uwagi na naturalne ruchy ciała podczas zjazdu, dzięki czemu nawet podczas szczególnie nietypowych ewolucji można mieć pewność, że spodnie zapewnią najwyższy poziom wygody i nie będą negatywnie wpływać na wyniki. Wszystkie szwy powinny być podklejone, aby zminimalizować do zera ryzyko ich porwania się, a także płaskie, aby nie wpijać się w ciało np. podczas upadku. Podobnie jest z wszelkimi dodatkami, takimi jak np. zamki błyskawiczne lub guziki, które są umieszczone w bezpiecznych miejscach i nie niosą ze sobą ryzyka podczas jazdy czy upadku. Zamów już dziś narciarskie spodnie damskie w naszym sklepie już dziś i skorzystaj z szybkiej dostawy oraz największego wyboru spodni w sieci.

pixel