Darmowa dostawa od 50,00 zł

Vans

( ilość produktów: 8 )

Damskie i męskie buty sportowe VANS

Amerykańska firma Vans istnieje od 1966 roku. Jest ona znanym producentem butów i akcesoriów sportowych do surfingu, skateboardingu, snowboardingu i BMX. Pod koniec lat 70-tych firma miała już ponad 70 sklepów w Kalifornii, a sprzedaż produktów objęła całe Stany Zjednoczone.

W 1966 roku rodzi się model skaterskich butów Vans Authentic – sznurowane płócienne buty unisex o niskim profilu i podeszwie z charakterystycznym waflowym bieżnikiem. Coraz więcej skateboarderów wybiera modele tej firmy ze względu na tę charakterystyczną, wytrzymałą, przyczepną podeszwę. W 1977 pojawia się model Vans Old Skool – pierwszy but skaterski ze skórzanymi panelami zwiększającymi wytrzymałość buta, z różnymi wstawkami i bohomazami oraz bijący rekordy popularności model Vans Slip On o oryginalnym legendarnym kroju. W 1978 zaprezentowana została inna, bardziej nowoczesna sylwetka buta Vans Sk8 Hi z cholewką ponad kostkę, co skaterzy docenili od razu. Lepsza ochrona szła w parze z innym, bardziej nowoczesnym designem. Do skateparku zaczęła wkraczać moda. Na uwagę zasługują też inne modele, jak choćby: Vans Era z wyściełanym kołnierzem i w różnych kolorystycznych kombinacjach czy Vans Steve Caballero – pierwszy sygnowany but skatowy. W 1995 pojawia sie linia Vans Snowboard Boot – buty dające połączenie dynamicznego wsparcia, mobilności i wyczucia deski, zachowujące przy tym styl i nowoczesną funkcjonalność. W 2012 firma Vans wprowadza pierwsze podeszwy wulkanizowane (cupsole) dające wsparcie, wytrzymałość i przyczepność razem.

Vans otworzył przestrzeń sklepowo-eventową "House of Vans Brooklyn" w Nowym Jorku, pomaga przy produkcji filmów związanych tematycznie z działalnością firmy, jest głównym sponsorem "Vans Warped Tour" – letniej objazdowej trasy rockowej w Stanach Zjednoczonych, sponsoruje konkurs skateowy "Triple Crown of Skateboarding". Od 2014 działa "House of Vans London" miejsce dla sztuki, muzyki i skateboardingu w Londynie.

Dzisiejsze buty Vans mają cholewki z materiału tekstylnego, zamszu lub skóry. Są utrzymane w jednolitym kolorze, bądź mają szachownicę, kwiatki, nadruki lub są w stylu moro. Ponieważ jest ogromny wybór kolorów i wzorów – damskie buty Vans i męskie buty Vans mogą być dla każdego. Zobacz, jaką ofertę ma dla Ciebie sklep z Vansami.

pixel