Darmowa dostawa od 50,00 zł

Levi's

( ilość produktów: 38 )

Odzież oraz oryginalne spodnie jeansowe marki Levi's

Początki marki Levi's

Zarówno ubrania damskie Levis jak i odzież męska Levis zawsze cieszyły się i nadal cieszą się dużym powodzeniem.
Levi`s to jedna z największych firm odzieżowych na świecie, słynny producent jeansów wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Od ponad 100 lat firma produkuje mocne ubrania z myślą o długotrwałym użytkowaniu.
Można byłoby zaryzykować stwierdzenie, że słynna firma Levi`s powstała właściwie przez przypadek. W czasie gorączki złota w roku 1853 Levi Strauss – imigrant z Europy - otworzył firmę tekstylną. Reagował w ten sposób na potrzeby chwili, na zapotrzebowanie na solidną odzież roboczą. Tak powstała odzież Levis: niebieski jeans z nitowymi łączeniemi. Od tej pory odzież jeansowa zawojowała rynek, spodnie levis noszone były na co dzień przez kowbojów. Dzisiaj jeansy Levis damskie i jeansy Levis męskie noszone są przez każdego, w tym również gwiazdy filmu i muzyki, zarówno mężczyzn jak i kobiety.
Warto tu zaznaczyć, że firma tworzy odzież przyjazną dla środowiska.

Kilka słów o Levisach

Marka Levi`s oferuje różne kolekcje i różne typy jeansów. Kolory: black, indigo lub blue. Do tych najczęściej poszukiwanych należą: L evis 501 , Levis 506, 511 czy 512, jeansy typu standard, standard fitL evis straight , black, skinny, super skinny.

Najstarszą i najbardziej znaną jest rodzina levis 501: jeansy ze stanem na wysokości talii, z pięcioma kieszeniami i rozporkiem zapinanym na guziki. Jest to pierwsza para jeansów będących wtedy odzieżą roboczą, wyprodukowanych i opatentowanych przez dwóch wspólników: Levi Straussa i Jacoba Devisa. Jej cechy charakterystyczne to nitowe wzmocnienia, zapinanie rozporka na guziki i skórzana naszywka z dwoma końmi. Naszywka Two Horse Pull Levi's z dwoma końmi próbującymi rozedrzeć parę dżinsów miała symbolizować wytrzymałość produktów firmy.

O czym warto wiedzieć

• REGULAR FIT – prosta nogawka z wolnym miejscem w okolicach ud i pośladków
• SKINNY – jeansy przylegają ciasno do ciała od talii po kostkę
• SLIM – jeansy wąskie od biodra po kostkę, umożliwiają wykonywanie swobodnych ruchów
• STRAIGHT – klasyczny krój z prostą nogawką od biodra po kostkę
• SUPER SKINNY – jeansy przylegają do ciała od talii po kostkę
• TAPERED - dopasowany krój, nogawka zwęża się od kolana w dół
Kiedyś jeansy cerowano i łatano, dzisiaj specjalnie się je przeciera lub dodaje zniszczenia - wyglądasz wtedy oryginalnie i stylowo i podkreślasz przy tym Twój styl.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Nasz sklep internetowy ma w ofercie odzież Levis.

pixel