Darmowa dostawa od 50,00 zł

Sandały Chaco

2019-08-26
Sandały Chaco
Chaco to marka obuwia najbardziej znana z linii produktów regulowanych sandałów z paskiem Z do użytku na zewnątrz i w środowisku wodnym, często nazywanych „Chacos”. Marka Chaco oferuje w ofercie również inne różne modne sandały, buty, klapki, japonki i akcesoria inspirowane stylem outdoorowym.Sztandarowa linia regulowanych sandałów outdoorowych wyróżnia się tym, że wykorzystują pojedynczy pasek, który zapętla się wokół stopy przez podeszwę, dzięki czemu można ją dopasować bez dodatkowych zapięć. Są one dostępne z różnymi rodzajami podeszew i konfiguracjami pasków, aby pasowały do ​​różnych rodzajów nawierzchni. Firma prowadzi obsługę reklamacyjną w ramach gwarancji.Mark Paigen był instruktorem raftingu i wędkarstwa muchowego. W 1989 roku postanowił stworzyć sandał do użytkowania na świeżym powietrzu, który pozwoliłby jego stopom wyschnąć na słońcu, aby nie kończył dni pomarszczonymi stopami. Jego celem było stworzenie sandała, który zapewniłby również wsparcie stopie. Stworzył parę niestandardowych sandałów, które składały się z paska z tworzywa sztucznego i klamry zamiast rzepu. Pierwsza para butów została sprzedana klientowi, który towarzyszył Paigenowi na 3-dniowym spływie. Paigen odwzorował stopy tej osoby na papierze i zbudował spersonalizowaną parę za 30 USD. W 1991 roku, po zrobieniu butów we własnym pokoju w domu, Paigen zaczął sprzedawać swoje produkty w małym sklepie w Glenwood Springs w Kolorado.Informacje zwrotne od klientów skłoniły Paigen do skonsultowania się z pediatrą w celu poprawy ogólnej konstrukcji buta. Po wielu zmianach sandał był gotowy do wprowadzenia na rynek. Postanowił nazwać pierwszy sandał „Z / 1”, ponieważ jego przyjaciel użył tandetnego francuskiego akcentu i powiedział mu, że sandały to „Zee One!”

Nazwa marki na początku brzmiała Gecko. Zmieniona została na Chaco, na cześć Narodowego Parku Historycznego Kultury Chaco.

W miejscowości Paonia w stanie Kolorado w USA powstała pierwsza fabryka. W kolejnych latach produkty zyskały międzynarodową renomę i rynek. W 2008 r. zamknięto fabrykę w Paonia, a produkcję przeniesiono do Chin. W 2009 r. marka została przejęta przez Wolverine World Wide, firmę, która jest również właścicielem Sperry Top-Sider, Merrell i wielu innych marek obuwia, a zakłady Chaco przeniosły się do bazy Wolverine w Rockford w stanie Michigan.

Chaco koncentruje się na ochronie rzek i terenów nadrzecznych w całych Stanach Zjednoczonych, ponieważ rzeki są powodem, dla którego powstają sandały tego brandu. Chaco przekazał 10 000 $ organizacji ochrony rzek American Rivers za kampanię 5000 mil Wild, która ma na celu ochronę 5000 mil rzek w Stanach Zjednoczonych.Gdy wystąpił problem kurczenia się narodowego pomnika Utah's Bear (pasmo szczytów)  z powodu silnej erozji to firma Chaco rozpoczęła walkę ze zmianami. Chaco stworzyło limitowaną wersję Z / Sandała ze 100 procentami wpływów netto przekazanych parze organizacji non-profit walczących o ochronę pomnika. Akcja ta zakończyła się sukcesem. Paigen faktycznie przetestował swoją pierwszą parę sandałów w miejscu, które jest teraz terenem chronionym - Bear Ears National Monument.


Polecane

Japonki Chaco Locavore Red Wmns J102202

Japonki Chaco Locavore Red Wmns J102202

55,60 zł brutto/1szt.55.60 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 55,60 zł/1szt.Cena regularna 279,00 zł brutto/1szt.
Japonki Chaco Locavore Black Wmn J102208

Japonki Chaco Locavore Black Wmn J102208

55,60 zł brutto/1szt.55.60 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 55,60 zł/1szt.Cena regularna 289,00 zł brutto/1szt.
pixel