Darmowa dostawa od 50,00 zł

Nordic walking sport dla każdego

2022-03-01
Nordic walking sport dla każdego

Czym jest Nordic Walking?

Nordic walking to forma ćwiczeń wykonywana z kijkami. Jest to ćwiczenie o niewielkim wpływie, które może wykonywać każdy, niezależnie od wieku i poziomu sprawności.

Jest to rodzaj szybkiego marszu, podczas którego użytkuje się specjalne kijki. Ten rodzaj aktywności angażuje wiele grup mięśniowych, co prowadzi do wzmocnienia całej sylwetki. Jednocześnie jest to rodzaj aktywności, który nie obciąża tak mocno stawów i mięśni, jak tradycyjne marsze czy jogging.

Wykazano, że nordic walking przynosi wiele korzyści osobom, które regularnie go uprawiają. Może poprawić zdrowie układu krążenia, zmniejszyć poziom stresu i poprawić zdrowie psychiczne i fizyczne.

Jak dobrać kijki do nordic walking?

Nordic Walking bez odpowiednich kijków zamienia się w zwyczajny marsz. To właśnie od tych akcesoriów zależy, czy uzyskamy spodziewane efekty i czy trening przyniesie nam wiele korzyści. My zaufaliśmy włoskie firmie Gabel, która stała się synonimem jakości Made in Italy

Warto wiedzieć, że w zależności od potrzeb do wyboru jest kilka różnych rodzajów kijków do nordic walking

Kijki o stałej długości – Nie można ich wymieniać z innym użytkownikiem o innym wzroście. Ale jeśli dostosujemy je do własnego wzrostu i umiejętności, będą nam służyć przez bardzo długi czas”. Kije bez regulacji są solidniejsze (brak mechanizmu, który może nas zawieść). Ich wadą jest brak możliwości złożenia do transportu.

Kijki o regulowanej długości (teleskopowe) – popularne modele. Mają zdolność dostosowywania się do różnych potrzeb, co przemawia do wielu osób”. (możemy je wypożyczyć znajomemu) oraz możliwość złożenia do transportu, gdy z nich nie korzystamy.

Jeśli chodzi o kijki do Nordic Walking, można podzielić je jeszcze na:

Kijki aluminiowe – Są lekkie i bardzo popularne, ale jedną wadą jest to, że przenoszą nieco więcej wibracji podczas użytkowania.

Kijki z włókna węglowego – Są też bardzo lekkie, ale też znacznie droższe od aluminiowych. Kijki te nie przenoszą tylu wibracji i wibracji, więc chodzenie z nimi jest o wiele przyjemniejsze. Opcją łączącą rozsądną cenę z dobrą jakością i amortyzacją są kije z kompozytowym trzonkiem.

 

 

Jaką długość kijków do nordic walking wybrać?

Na długość kijków, których powinieneś używać, wpływa wiele czynników, takich jak wzrost i długość ramienia. Ale nie martw się – nasz artykuł zawiera doskonały przewodnik, jak wybrać idealną długość bez zgadywania!

Dla osób początkujących krótsze długości kijków są akceptowane. Aby obliczyć odpowiednią długość kijków, pomnóż wzrost użytkownika przez 0,68.

Dla osób zaawansowanych Można używać dłuższych kijków. Optymalną wysokość znajdziemy mnożąc wzrost użytkownika (w centymetrach) przez 0,72

gabel- nordic walking

Jak poprawnie trzymać kijki - wyjaśniamy

Oprócz długości kija istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o uchwyty. W niewłaściwych rękach używanie ich może skończyć się kontuzją i bezużytecznym kijem. Wybór nie jest duży:

Kijki z rękojeścią w paski (rękawiczki)są one umieszczane na dłoni i usuwane do woli.

Kijki na stałe przymocowane do ręki.

Jakie buty do nordic walking?

Najlepsze buty trekkingowe dla Ciebie różnią się w zależności od Twoich preferencji – niezależnie od tego, czy chodzisz w terenie polodowcowym, czy po kamienistych ścieżkach. Nordic Walking to ćwiczenie o niskim wpływie, które jest idealne dla osób w środowisku miejskim. Wszystko, czego potrzebujesz, to para prostych butów z amortyzacją, która ułatwi spacer! Jeśli jednak wybierasz się w bardziej odległe tereny, gdzie na ziemi może być dużo patyków, kamieni i innych przeszkód, warto sięgnąć po buty z grubszą podeszwą np. salewa Wildfire

Smartwatch i opaski sportowe.

Każdy sport i aktywność fizyczną można jeszcze bardziej udoskonalić dzięki nowoczesnym technologiom. Pod tym względem nordic walking nie różni się od biegania czy chodzenia na siłownię. Warto zaopatrzyć się w smartwatch sportowy, który posiada wiele niesamowitych funkcji.

Przy tak wielu wspaniałych funkcjach nic dziwnego, że jest to najbardziej zaawansowany tracker fitness na rynku. Monitoruje całą Twoją aktywność fizyczną, a nawet informuje Cię o krokach poprzez załadowane moduły. Nie tylko śledzi Twoje kroki, dystans i spalone kalorie, ale także monitoruje Twoje tętno. Poinformuje Cię o stopniowym wzroście aktywności fizycznej, aby zapobiec zmęczeniu. Modele dostępne w naszej ofercie marki Garett posiadają również ciśnieniomierz i badają jakość twojego snu podpowiadając jak zadbać o lepszy sen.

Nordic Walking to sport, który pomaga zachować ładną sylwetkę, jednocześnie nie wymagający świetnej formy fizycznej. Dzięki dobrze dobranym akcesoriom Nordic Walking staje się jeszcze przyjemniejszy i bardziej efektywny. Ten sport jest świetny dla zdrowia, dlatego warto jak najwięcej uprawiać Nordic Walking.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

pixel