Darmowa dostawa od 50,00 zł

Nike Air Max

2018-11-30
Nike Air Max

Firma Nike wprowadziła technologię Air Cushioning w 1979 roku. Osadzając poduszkę powietrzną w środkowej części butów do biegania, zmieniła ona na zawsze sposób, w jaki sportowcy osiągali wyniki sportowe i nowe rekordy. Osiem lat później, gdy Nike kontynuował wprowadzanie najnowszych odkryć naukowych do projektowania obuwia, element Nike Air stał się większy - co oznacza większą amortyzację i wygodę - i był widoczny po raz pierwszy w butach Air Max: od tego momentu sportowcy również mogą zobaczyć jak i poczuć korzyści płynące z Nike Air. Wiele produktów Nike Air powstało od tego czasu i wiele z nich stało się ikonami na torze i poza nim.   

            

Nike Air Max to linia butów wydana po raz pierwszy przez Nike, Inc. w 1987 roku. Buty zostały oryginalnie zaprojektowane przez Tinker Hatfield, który rozpoczął pracę dla Nike jako architekt projektujący sklepy; zaprojektował także wiele modeli Air Jordan. Technologia Nike Air Max została stworzona i opatentowana przez pracownika M. Frank Rudy.

Zoom, Air, Shox, Free. Lunarlon. Z biegiem lat firma Nike wprowadziła wiele zmieniających branżę technologii amortyzacji, ale niewiele z nich miało wytrzymałość linii Air Max. To, co zaczęło się jako rewolucyjny mechanizm w fazie testów, wkrótce stało się ikonicznym symbolem stylu ulicznego, ostatecznie zdobywając pozycję najlepszego obuwia dla biegaczy i entuzjastów butów.Nie zawsze było to łatwe, a wiele z największych osiągnięć Air Max zajęło lata, ale Nike chciała podnosić poprzeczkę, co zaowocowało prawdopodobnie najbardziej znanym butem do biegania wszechczasów. Dla naszego pokolenia Air Max to nazwa powszechnie znana, a jego spuścizna wciąż rośnie i się rozwija.W przeciwieństwie do innych butów, które mogą się wyróżnić w jednym konkretnym obszarze, wszechstronność gamy Air Max pozwoliła zdobyć zarówno poważnych, konkurencyjnych biegaczy, jak i stylowych sneakerheadów, którzy od lat nie byli na torze. Połączenie linii Air Max z uderzającą, widoczną częścią Nike Air i myślącymi przyszłościowo projektami pomogło jej uzyskać stałe miejsce w szatni i na wybiegu, i to ta sama dwufunkcyjna atrakcyjność, która pozwoliła mu zachować ważność przez dziesięciolecia.


Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018
pixel