Darmowa dostawa od 50,00 zł

Kurtki Helly Hansen

2019-12-17
Kurtki Helly Hansen
Z siedziby w Norwegii Helly Hansen produkuje profesjonalną odzież, która pomaga ludziom w codziennym życiu od ponad 140 lat. Wszystko zaczęło się w 1877 roku, kiedy kapitan Helly Juell Hansen znalazł lepszy sposób na ochronę przed surowymi norweskimi żywiołami. Niedługo potem Hansen i jego żona Margrethe otworzyli firmę produkującą wodoodporne kurtki, spodnie, souwestery i plandeki z grubej bielizny nasączonej olejem lnianym - i narodziła się legenda! Ich wodoodporny sprzęt odniósł natychmiastowy sukces, zdobywając pierwszą nagrodę produktową na World Expo w Paryżu w 1878 roku.  Produkty Helly Hansen są chętnie noszone i cieszą się zaufaniem specjalistów podczas wypraw morskich, w górach i miejscach pracy. Jako marka odzieży nr 1 dla profesjonalistów w branży narciarskiej, znajdziesz HH w ponad 200 ośrodkach narciarskich na całym świecie, a nosi je ponad 55 000 ludzi. Odzież żeglarska jest wykorzystywana przez światowej klasy morskich podróżników na wszystkich pięciu oceanach. Firma szczyci się, że może współpracować z niektórymi z najbardziej znanych regat i stowarzyszeń żeglarskich. Jako wiodąca skandynawska marka odzieży roboczej, zobaczysz ją w miejscach pracy, w których najważniejsze są wydajność, ochrona i bezpieczeństwo. W dalszym ciągu brand wspiera spuściznę kapitana Hansena poprzez długą listę nowatorskich innowacji opracowanych w oparciu o informacje od osób pracujących w najtrudniejszych warunkach na świecie.


HELOX - NASTĘPNA EWOLUCJA W WODOODPORNOŚCI

Wodoodporny materiał Helox zawiera cienki arkusz półprzezroczystego plastiku PVC, który został wszyty w płaszcze, dzięki czemu są one wodoodporne. Była to rewolucyjna technologia zastosowana po raz pierwszy w 1949 r., która stała się niezbędną ochroną dla wielu użytkowników. Przy produkcji 30 000 płaszczy miesięcznie sukces był niemal natychmiastowy i został wykorzystany przez norweską delegację na Igrzyskach Olimpijskich w Helsinkach w 1952 roku.


FIBERPILEPIERWSZY POLAR

Helly Hansen nawiązał współpracę z Norwegian Fibre Pile Inc. i opracował w 1961 r. oryginalny Fibre Pile - pierwszy polar. Charakteryzował się wysokim stosunkiem ciepła do masy i utrzymywał swoje właściwości termiczne, nawet gdy był mokry, co czyniło go ulubionym elementem odzienia wśród drwali i entuzjastów sportów na świeżym powietrzu. Ta koncepcja trwa i nowoczesna wersja ProPile jest nadal w produkcji.


LIFA® - NARODZINY PIERWSZEJ WARSTWY ODZIEŻY TECHNICZNEJ W 1970 R.

LIFA® firmy HH zrewolucjonizowało branżę, wprowadzając pierwszy raz kategorię baselayers.  LIFA to materiał, który odprowadza wilgoć z ciała, zapewniając użytkownikom ciepło i wygodę. Był używany przez profesjonalistów na każdym oceanie, wielu najwyższych szczytach świata i został uwzględniony na liście Najbardziej wpływowego sprzętu wszechczasów w Outside Magazine w 2012 roku. LIFA® pozostaje kamieniem węgielnym odzieży technicznej.


HELLY TECH® - WODOODPORNE I ODDYCHALNE ROZWIĄZANIE

Wodoodporny i oddychający materiał Helly Tech® został wprowadzony na rynek w 1980 roku, zdobywając nagrody i ustanawiając nowy standard wydajności i ochrony. Stanowił także podstawę dla wprowadzenia w 1986 roku 3-warstwowego systemu Helly Hansen ™, pierwszego w branży programu edukującego ludzi, jak się ubierać na świeżym powietrzu. Dzisiaj tkaniny Helly Tech zostały opracowane, aby spełnić specyficzne wymagania profesjonalnych narciarzy, żeglarzy i pracowników na całym świecie.PROWOOL - IDEALNA ŁĄCZENIE LIFA I MERINO

Pierwsza warstwa odzieży Prowool (przemianowany na HH®Warm ™) na zimne dni został wprowadzony na rynek pod koniec lat 90. XX wieku, łącząc Lifa® Stay-Dry Technology ™ z wełną merynosową, zapewniając zarówno transport wilgoci, jak i dodatkowe ciepło. Zaprojektowany dla profesjonalistów, szybko stał się podstawowym elementem zapewniającym wydajność, ciepło i komfort w ekstremalnych warunkach.

OBUWIE - ROZSZERZENIE ASORTYMENTU W 2004 R.

W odpowiedzi na wymagania profesjonalistów z całego świata do linii produktów dodano obuwie. Jednymi z pierwszych modeli były nagradzane buty żeglarskie. Dziś szeroka gama obuwia Helly Hansen jest noszona przez profesjonalistów i entuzjastów marki w górach.


ODIN - 3-WARSTWOWY MATERIAŁ DLA WIELBICIELI GÓRSKICH WYPRAW

Wprowadzony na rynek latem 2008 roku materiał Odin jest materializacją 3-warstwowego systemu ™. Stworzony dla alpinistów i sportowców. Kolekcja Odin zdobyła nagrodę Red Dot Design Award w tym samym roku.H² FLOW ™ - LEPSZE ROZWIĄZANIE DO REGULACJI TEMPERATURY

Helly Hansen wprowadziła nową technologię H2 Flow ™ w 2012 r. Wraz z kurtką H2 Flow ™, która zdobyła nagrodę za doskonałość wzornictwa od Norweskiej Rady Designu. Opatentowana kurtka H2 Flow ™ ma system odpowietrzający i barierę ochronną. Pozwala poszukiwaczom przygód skutecznie regulować temperaturę ciała.


MAGNI - USTANAWIANIE NOWEGO STANDARDU WYDAJNOŚCI W PRACY

Zainspirowana synem Thora z mitologii nordyckiej, linia Magni została wprowadzona w 2015 r. i od razu ustanowiła nowy standard ochrony, trwałości i wydajności w miejscu pracy.KURTKA ELEVATION - KURTKA ULTIMATE FREERIDE

Elevation to nasza najbardziej nagradzana kurtka w historii! Jest to trwała konstrukcja zaprojektowana, opracowana i przetestowana z profesjonalnymi narciarzami freeride w 2016 r. Łączy w sobie nową tkaninę Helly Tech® Professional z niezrównanym poziomem oddychalności i ochrony oraz innowacyjny system regulacji temperatury H2Flow ™, który znacznie poprawia komfort użytkowania.KOLEKCJA 140 – 2017 r.

Aby uczcić 140 rocznicę powstania, firma wprowadziła kolekcję 140. Opowiada ona historię Helly Hansen, prezentując kluczowe technologie zastosowane podczas produkcji na przestrzeni lat. Dzięki stylistyce retro i charakterystycznym technologiom Helly Hansen kolekcja ta jest ulubiona wśród miłośników HH.

LIFALOFT ™ - Lżejsze. Cieplejsze.

Nagradzana i ekskluzywna izolacja LIFALOFT ™ firmy Primaloft® jest o 20% lżejsza, a jednocześnie cieplejsza niż standardowa izolacja. Opracowana na podstawie opinii Ski Team Sweden Alpine, która chciała więcej ciepła i większej wszechstronności przy mniejszej objętości i minimalnej wadze. Helly Hansen połączyła swoje własne włókna Lifa® z włóknami syntetycznymi Primaloft®, aby opracować tę wyjątkową i rewolucyjną izolację.  

 
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel