Darmowa dostawa od 50,00 zł

Geox NEBULA

2018-07-10
Geox NEBULA

Geox Firma która samodzielnie opracowuje, projektuje, produkuje, promuje oraz zajmuje się dystrybucją własnych produktów z zakresu obuwia oraz odzieży. Pomimo dynamicznego rozwoju oraz wielu zadań stojących na drodze do sukcesu, bez względu na upływ czasu, priorytety marki Geox pozostają niezmienne. Buty Geox 50 lat temu pojawiał się gumowa podeszwa w butach było to przełom. Marka Geox stworzyła zaawansowane technologicznie system, który polega na skutecznym odprowadzaniu wilgoci z buta.

Podeszwy butów Geox mają specjalną membranę posiadającą mikropory, nie przepuszczają cząsteczek wody do wewnątrz buta, ale jednocześnie odprowadzają cząstki pary wodnej na zewnątrz. Dzięki temu systemowi, który stwarza idealny mikroklimat, stopy oddychają, nie doprowadzając tym samym do ich przegrzania.

Technologia NEBULA

W wyniku rozwoju technologicznego, Geox opracował podeszwę o wyjątkowo dużej perforacji umożliwiającą skuteczniejszą wymianę powietrza a przez to lepszą termoregulację. Oddawanie potu na zewnątrz całą powierzchnią podeszwy, jest możliwe dzięki wprowadzeniu pełnowymiarowej membrany Respira. Rozwiązanie nazwane Net Breathing System jest idealne dla osób wyjątkowo aktywnych, o tendencjach do nadpotliwości stopy bądź tych którzy w ciągu dnia spędzają długie godziny w tej samej parze obuwia. Dla ochrony stopy przed ostrymi przedmiotami mogącymi dostać się przez duże otwory i zranić stopę, dodana została poliestrowa niezwykle lekka aczkolwiek bardzo trwała, siatka zabezpieczająca.

Interesująca podeszwa to nie tylko kwestia stylistyki. Stworzona z mieszanki materiałów: pianki EVA (Ethylene- -Vinyl-Acetate) oraz gumy, skupia się na zwiększeniu komfortu użytkownika poprzez lekkość i giętkość. Charakterystyczne kształty, wypustki to system 3D Performance- główne punkty kontaktu stopy z podłożem. Naddanie materiału w tych miejscach pozwoliło na zapewnienie skuteczniejszej amortyzacji w tych kluczowych miejscach- w praktyce nasz chód jest bardziej miękki i „lżejszy”, chronimy stawy a po długim dniu nie odczuwamy zmęczenia w odcinku lędźwiowym kręgosłupa tak intensywnie. Naszą uwagę przyciągnie również wkładka o określonej strukturze-wyraźnie grubsza, wykończona skórą, perforowana na całej powierzchni. Jej zadaniem jest błyskawiczne pochłonięcie potu w celu utrzymania stopy suchej, i dalej oddania go przez podeszwę.

 W poprzednich edycjach newslettera wyjaśnialiśmy dlaczego zapewnienie wentylacji właśnie poprzez podeszwę jest kluczowe. Poprzez dopracowanie zarówno jej jak i wkładki, w modelu Nebula zapewniliśmy obuwiu ultra-oddychalność. Co z cholewką? Zauważamy specjalnie opracowaną wyściółkę, składającą się z systemu kanalików. Pojawiają się również w takich modelach jak np. Sfinge, Traccia. Wykorzystując zjawisko konwekcji- samoistnego unoszenia się ciepłego powietrza, wykorzystujemy fakt iż niesie ono ze sobą molekuły potu w formie pary wodnej. Podszewka ma za zadanie skierować ciepłe powietrze do „ujścia” cholewki. Zastosowanie Wewnętrznego Systemu Oddychania (Inner Breathing System) oraz Systemu Oddychania Net (Net Breathing System), pozwoliło na wprowadzenie na rynek rewolucyjnego obuwia oddychającego w sferze 3D!

Dzięki obserwacji zauważyliśmy, iż Nebulą interesują się osoby które cenią komfort, lekkość i elastyczność obuwia, są świadome w temacie doboru i zastosowania odpowiednich materiałów, interesują się technologią, szukają obuwia o oryginalnym designie, które spełnia określone kryteria. Zaczęliśmy zastanawiać się nad zróżnicowaniem jeśli chodzi o warunki w jakich używane jest obuwie, tak powstały dwie nowe wersje tego kultowego modelu będące dopełnieniem kolekcji. Ich dodatkowym zadaniem oprócz tych dotychczasowych, jest zapewnienie doskonałej przyczepności. Największe zmiany zaszły w podeszwie, która została widocznie wypłaszczona a główne punkty styku stopy z podłożem ograniczone do jedynie dwóch ale większych. 

GEOX U NEBULA U825AA 02211 C4000  Męskie miejskie obuwie idealne do codziennego używania, gwarantujące komfort przez cały dzień.  

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2018

Polecane

Geox D Nebula C D621EC 06K22 C1002

Geox D Nebula C D621EC 06K22 C1002

398,30 zł brutto/1para398.30 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 398,30 zł/1paraCena regularna 569,00 zł brutto/1para
Geox U Nebula SA U825AA 02211 C9007

Geox U Nebula SA U825AA 02211 C9007

412,30 zł brutto/1para412.30 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 412,30 zł/1paraCena regularna 589,00 zł brutto/1para
Geox U Nebula U825AA 02211 C4000

Geox U Nebula U825AA 02211 C4000

412,30 zł brutto/1para412.30 pkt.Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki 412,30 zł/1paraCena regularna 589,00 zł brutto/1para
pixel