Darmowa dostawa od 50,00 zł

Adidas Stan Smith

2020-03-14
Adidas Stan Smith
Dziedzictwo Adidas Stan Smith dla tenisa i sneakersów jest prawdopodobnie tak duże, jak to tylko możliwe, jeśli chodzi o klasyczne „3 paski”. W tym wpisie poznacie fascunującą historię tego ponadczasowego modelu obuwia. 

Prawdopodobnie nie ma zbyt wielu emerytowanych tenisistów, którzy nie znają oryginalnych sneakersów Adidas. Tak, Stan Smith nadal jest uważany za legendę wszech czasów w tenisie, były światowy numer 1 i zwycięzca 2 tytułów wielkoszlemowych na Wimbledonie i US Open w latach siedemdziesiątych. Jednak wspomnij o Stanie Smithu Komuś, kto nie jest tak dobrze poinformowany, jeśli chodzi o historię tenisa z lat 70., a są szanse, że skieruje Cię w stronę legendarnego sneakersa z trzema pasami, Adidas Stan Smith. Stan Smith to tylko jeden z klasycznych stylów adi, który wszyscy rozpoznają i znają. Całkiem prosta konstrukcja, ale wyprzedzająca swoje czasy i nadal równie aktualna.  Jeśli był jakiś but treningowy, który zapoczątkował trend „całkowicie biały”, to musi to być Stan Smith ze wszystkimi skórzanymi cholewkami i unikalnymi perforowanymi 3 paskami. Niezależnie od osobistych preferencji, nie można zaprzeczyć, że Stan Smith jest po prostu jednym z najlepszych na rynku. Będąc pionierem w dziedzinie obuwia tenisowego, Stan Smith jest nadal jednym z najlepiej sprzedających się modeli obuwia wszechczasów z rekordową liczbą 23 milionów par sprzedanych na całym świecie do 1994 roku. Kto wie, ile milionów ta liczba wygląda na dzisiejszym rynku sneakersów ?!  Stan Smith faktycznie zaczął swoje życie jako adidas Haillet, który został pierwotnie zatwierdzony przez francuskiego tenisistę Roberta Hailleta w 1965 roku. Oryginalny projekt butów tenisowych został wprowadzony w 1964 roku na rynek jako pierwszy but tenisowy Adidas. Pomysłodawcą był syn Adi Dasslera, Horst, który wymyślił całą koncepcję pierwszych skórzanych butów do tenisa. Po tym, jak Haillet wycofał się ze sportu, Adidas potrzebował nowego mistrza. Do 1978 roku nazwa „Haillet” wciąż pojawiała się na bucie, ale po 1978 roku Stan Smith oficjalnie stał się Adidas Stan Smith.

Adidas Stan Smith był jednym z oryginalnych butów codziennych z trzema paskami, podziwianych za swoje tenisowe dziedzictwo i fakt, że po prostu świetnie wyglądał z parą dżinsów, kluczową stylizacją w tamtym czasie. Ten prestiż utwierdził się, gdy Stan Smith stał się rekordzistą świata z ogromną liczbą 22 milionów par sprzedanych do 1988 r. Model ten został również wymieniony w licznych magazynach i u kolekcjonerów butów treningowych jako jeden z najlepszych butów Adidas wszechczasów.Podobnie jak w przypadku wielu klasycznych stylów Adidas, obserwowaliśmy liczne odrodzenia, a Stan Smith stał się również kluczowym stylem obuwia w początkach i połowie lat 90., z pasami na rzepy w przeciwieństwie do sznurowadeł. Przechodząc do ostatnich lat, Stan Smith został ponownie odnowiony w 2014 roku z archiwum 3 pasków z oryginalną zakładką na pięcie i zakładką „Zatwierdzony przez Stana Smitha” w kultowym zielonym kolorze. Wprowadzony do 80. Casual Classics w czystej, potrójnej białej wersji, Stan Smith powraca w całej okazałości i bielszy niż kiedykolwiek wcześniej. Najważniejsze elementy to wszystkie białe skórzane cholewki z oryginalnym logo koniczyny na podeszwie środkowej i na pięcie z kultowym „Zatwierdzonym przez Stana Smitha” zaktualizowanym na biało do zakładki na języku. Super świeża aktualizacja legendarnego, rekordowego i klasycznego stylu Adidas.


Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020
pixel